Om oss

Kontakta oss

Svemins kansli

Svemin
Kungsträdgårdsgatan 10
Box 1721
111 87 Stockholm

Telefon växel:
08-762 67 35

E-post:
info@svemin.se

Faktureringsadress

Föreningen för gruvor, mineral- och metallproducenter i Sverige (802001-2582) och SveMin AB (556907-7125) har samma fakturaadress.

SveMin AB
Fack 828
FE 809
751 75 Uppsala

Fakturan kan också skickas med e-post till: efakt.svemin@devo.se

OBS! Adressen gäller endast leverantörsfakturor. Skicka aldrig brevkorrespondens, reklam, infoblad etc. till denna adress. Här gäller boxadress enligt ovan.

VD

Per Ahl

08-762 67 30

070-541 67 82

per.ahl@svemin.se

Kommunikatör

Gustaf Anderson

08-762 67 33

073-092 28 90

gustaf.anderson@svemin.se

Branschjurist

Kerstin Brinnen

08-762 67 39

070-534 88 49

kerstin.brinnen@svemin.se

Kommunikationsansvarig

Emma Härdmark

08-762 67 36

070-346 60 48

emma.hardmark@svemin.se

Ansvar: EU-frågor och yttre miljö

Lars-Åke Lindahl

08-762 67 38

070-588 81 48

lars-ake.lindahl@svemin.se

Ansvar: Energi, klimat och hållbarhet

Erika Skogsjö

08-762 67 17

070-311 68 40

erika.skogsjo@svemin.se

Ansvar: Arbetsmiljö

Cecilia Andersson

08-762 67 19

070-362 67 77

cecilia.andersson@svemin.se

Ansvar: Kompetensförsörjning

Fredrik Gunnarsson

08-762 67 31

072-744 67 31

fredrik.gunnarsson@svemin.se