Om oss

Kontakta oss

Svemins kansli

Svemin AB
Storgatan 19

Box 555 25
102 04 Stockholm

Telefon växel:
08-762 67 35

E-post:
info@svemin.se

Faktureringsadress

Föreningen för gruvor, mineral- och metallproducenter i Sverige (802001-2582) och SveMin AB (556907-7125) har samma fakturaadress.

SveMin AB
Fack 828
FE 809
751 75 Uppsala

Fakturan kan också skickas med e-post till: efakt.svemin@devo.se

OBS! Adressen gäller endast leverantörsfakturor. Skicka aldrig brevkorrespondens, reklam, infoblad etc. till denna adress. Här gäller boxadress enligt ovan.

VD

Per Ahl

08-762 67 30

070-541 67 82

per.ahl@svemin.se

Kommunikation och administration

Gustaf Anderson

08-762 67 33

073-092 28 90

gustaf.anderson@svemin.se

Kerstin Brinnen

Branschjuridik, prospektering och mark

Kerstin Brinnen

08-762 67 39

070-534 88 49

kerstin.brinnen@svemin.se

Jesper Hedin

Kompetensförsörjning

Jesper Hedin

08-762 67 31

076-810 67 41

jesper.hedin@industriarbetsgivarna.se

Kommunikationsansvarig

Emma Härdmark

08-762 67 36

070-346 60 48

emma.hardmark@svemin.se

Yttre miljö och samordning EU-frågor

Lars-Åke Lindahl

08-762 67 38

070-588 81 48

lars-ake.lindahl@svemin.se

Klimat, energi och hållbarhet

Erika Skogsjö

08-762 67 17

070-311 68 40

erika.skogsjo@svemin.se

Arbetsmiljö

Cecilia Andersson

08-762 67 19

070-362 67 77

cecilia.andersson@svemin.se

Jenny Greberg

Forskning och innovation

Jenny Greberg

0920-49 28 40

070-641 28 40

jenny.greberg@bergforsk.se

Kompetensförsörjning

Fredrik Gunnarsson

08-762 67 31

072-744 67 31

fredrik.gunnarsson@svemin.se

Forskning och innovation – omvärldsrelationer, VD Bergforsk

Sabine Mayer

0920-49 24 28

072-219 97 38

sabine.mayer@bergforsk.se