Om oss

Kontakta oss

Svemins kansli

Svemin AB
Storgatan 19

Box 555 25
102 04 Stockholm

Telefon växel:
08-762 67 35

E-post:
info@svemin.se

Faktureringsadress

Föreningen för gruvor, mineral- och metallproducenter i Sverige (802001-2582) och Svemin AB (556907-7125) har samma fakturaadress.

Svemin AB
Fack 828
FE 809
751 75 Uppsala

Fakturan kan också skickas med e-post till: efakt.svemin@devo.se

OBS! Adressen gäller endast leverantörsfakturor. Skicka aldrig brevkorrespondens, reklam, infoblad etc. till denna adress. Här gäller boxadress enligt ovan.

VD

Maria Sunér Fleming

08-762 67 30

073-3017315

maria.suner.fleming@svemin.se

Branschjuridik | prospektering | mark

Kerstin Brinnen

08-762 67 39

070-534 88 49

kerstin.brinnen@svemin.se

Jesper Hedin

Kompetensförsörjning

Jesper Hedin

08-762 67 31

076-810 67 41

jesper.hedin@industriarbetsgivarna.se

Assistent

Moa Wejle

08-762 67 33

073-938 64 64

moa.wejle@svemin.se

Kommunikationsansvarig

Emma Härdmark

08-762 67 36

070-346 60 48

emma.hardmark@svemin.se

Kommunikation

Linus Ljungström

08-762 67 32

070-782 68 37

linus.ljungstrom@svemin.se

Yttre miljö och samordning EU-frågor

Lars-Åke Lindahl

08-762 67 38

070-588 81 48

lars-ake.lindahl@svemin.se

Arbetsmiljö

Cecilia Andersson

08-762 67 19

070-362 67 77

cecilia.andersson@svemin.se

Jenny Greberg

Forskning och innovation

Jenny Greberg

0920-49 28 40

070-641 28 40

jenny.greberg@svemin.se