Om oss

Svemins medarbetare

> Ladda ner pressbilder här

VD

Maria Sunér

08-762 67 30

073-3017315

maria.suner@svemin.se

Branschjuridik | prospektering | mark

Kerstin Brinnen

08-762 67 39

070-534 88 49

kerstin.brinnen@svemin.se

Jesper Hedin

Kompetensförsörjning

Jesper Hedin

08-762 67 41

076-810 67 41

jesper.hedin@ia.se

Assistent

Moa Wejle

08-762 67 33

073-938 64 64

moa.wejle@svemin.se

Kommunikationschef

Emma Härdmark

08-762 67 36

070-346 60 48

emma.hardmark@svemin.se

Kommunikation

Linus Ljungström

08-762 67 32

070-782 68 37

linus.ljungstrom@svemin.se

Forskning & Innovation

Katarina Nilsson

+46 (0)8 762 67 17

+46 (0)70 508 37 24

katarina.nilsson@svemin.se

Klimat- och energiansvarig

Hanna Stenegren

08-762 67 43

072-202 53 78

hanna.stenegren@svemin.se

Yttre miljö och samordning EU-frågor

Lars-Åke Lindahl

08-762 67 38

070-588 81 48

lars-ake.lindahl@svemin.se

Expert, rådgivare arbetsmiljö

Åsa Dahlfors

08-762 67 20

070-585 53 63

asa.dahlfors@ia.se